7 راه بهینه سازی تیتر مطالب برای افزایش بازدید در موتور های جستجو

سلام به این آموزش خوش آمدید. ما در این آموزش می خواهیم به شما یاد بدهیم که چه تیتر هایی برای نوشته های خود انتخاب کنید تا در موتور های جستجو بیشتر دیده شوند و کلیک های بیشتری روی لینک های شما بشود و در نتیجه بازدید سایت شما بالا رود.

1.اعداد

اعداد یکی از چیز هایی است که توجه افراد را جلب میکند به مثال ها دقت کنید.”5 نشانه ای پایان دنیا با زامبی ها نزدیک است” و “راه هایی که می تواند 22% هزینه ی برق را کاهش دهد”.

جهت گیری شناختی_برجسته بودن اختصاصی: زمانی که شما صفحه ی نتایج جستجو را می بینید اغلب اوقات دید شما به اعداد می خورد و روی اعداد کلیک بیشتری می کنید. این به دلیل جهت گیری شناختی است. مغز ما همیشه به دنبال چیز های آشنا و متفاوت می گردد.زمانی که شما به صفحه ی جستجو نگاه میکنید اطلاعات زیادی می بینید . بنابر این مغز شما به دنبال جیز های آشنا یا خاص یا متفاوت با بقیه می گردد . که اعداد این چیز ها را به مغز القا می کند. پس بنابر این در بعضی زمان ها و شرایط خاص می توانید کلیک های بیشتری با استفاده از اعداد به دست بیاورید.

2.تاریخ ها

استفاده از تاریخ ها نیز می تواند به شما در افزایش بازدید کمک کند به عنوان مثال به تیتر های زیر دقت کنید”بهترین بازیگر سینمای سال 98″ یا “بهترین نقاشی سال 97”.

زمانی که شما از ابزار هایی مانند keyword explorer یا google adwords یا SEMrush استفاده می کنید در واقع شما به سال های گذشته نگاه میکنید پس شما اگر این جستجو را انجام دهید اطلعات کافی برای امسال در حال حاضر وجود ندارد. پس بنابر این بهترین بازیگر سینمای سال 97نمایش داده می شود.

به کار بردن سیستم مدیریت محتوای شما:اگر شما از ورد پرس استفاده می کنید و از پیلاگین yoast استفاده می کنید شما می توانید به صورت خود کار تیتر هایتان را سال به سال و ماه به ماه به روز رسانی کنید. این کار برای تمامی موقعیت ها جواب مناسب نمی دهد ولی در کلید واژه های خاص به خوبی پاسخگو است.

3.طول

بحث بر انگیز ترین قسمت بهینه سازی در موتور جستجو ها طول تیتر است زیرا در بیشتر موارد فقط به تیتر توجه می شود. شما ممکن است در جستجوی خود به دو چیز برخورد کنید تیتری که بسیار کوتاه است مانند “شلوار راحتی” و تیتری که بسیار بسیار طولانی است به دلیل این که تمامی کلید واژه ها را در خود جای داده است مانند “شلوار راحتی چهارخانه ی زیپ دار قرمز با خط های آبی و جنس پنبه دوخت ترکیه “

هر دوی این تیتر ها تیتر های عالی هستند ولی دو مشکل بزرگ دارند. اولی بسیار کوتاه و خسته کننده است و از طرفی می تواند بسیار عمومی باشد.این تیتر در سرچ های گوگل رقیق می شود (این سرچ شامل نتایج بسیار متنوعی است) و بسیار سخت است که شما با خواندن این تیتر بفهمید که دقیقا در مورد چه چیزی می باشد.

50-60کارکتر:یکی از چیز های که باید تمرین کنید استفاده ار تیتر هایی با 50 ای 60 کارکتر است این محدوده محدوده ی مناسب برای تیتر ها در متور جستجو می باشد

استفاده از کلید واژه های مهم:استفاده از کلید واژه های متنوع باعث افزایش بازدید سایت می شود ولی در نظر داشته باشید که بیشتر از 60-50 کارکتر نشود پس باید از کلید واشه های اصلی و آن هایی که افراد جستجو کننده بیشتر استفاده می کنند استفاده شود.

اگر به آنالیز های داده های گوگل دقت کنید افراد معمولا “شلوار راحتی” یا “شلوار راحتی قرمز” یا “شلوار راحتی چهارخانه” را سرچ می کنند اگر شما از تیتر “شلوار راحتی چهارخانه ی قرمز” استفاده کنید بازدیدکنندگان شما افزایش می یابد

4. کلمات هم معنی و تفاوت ها

اگر به تیتر قبلی نگاه کنید در می یابید که این نوع تیتر ها در بسیاری از موارد کاربردی هستند ولی شما باید تفاوت های جیزی که شما فکر می کنید دیگران سرچ می کنند و چیزی که در واقع سرچ می کنند را درک کنید.

بگذارید یک تیتر دیگر را بررسی کنیم که بهترین کلید واژه ی آن تاکسی ارزان است و شما می خواهید این کلید واژه را بهینه سازی کنید افراد به شیوه های مختلفی این موضوع را جستجو می کنند به عنوان مثال “اسنپ کم هزینه” و یا “جا به جایی کم قیمت” و یا چیز هایی مانند این ها.

شما می خواهید از این همه تفاوت ها استفاده کنید و تیتر مناسبی را بسازید به عنوان مثال یه تیتر زیر نگاه کنید “تاکسی سرویس اسنپ سریع ارزان و کم هزینه ” این تیتر شامل تمامی هم معنی ها می باشد و حد 50 الی 60 کارکتر را رعایت می کند.

استفاده از صفحه نتایج جستجو و ابزار کلید واژه: یکی از راه ها برای پیدا کردن هم معنی ها استفاده از نتایج موتور جستجو است کلید واژه ی خود را جستجو کنید و ببینید که گوگل چه کلماتی را هایلایت یا بولد می کند . این کار به شما تفاوت دید افراد جستجو کننده و در نتیجه هم معنی ها را نشان می دهد. ابزار کلید واژه ی مورد علاقه شما هر چیزی می تواند باشد ولی google search console یک منبع عالی برای پیدا کردن هم معنی ها و کلمات مشابه است.

5. درخواست عمل

شما در حال حاظر دوست ندارید از کلمات درخواستی برای عمل استفاده کنید ولی بدانید که این کلمات واقعا در افزایش کلیک موثر است.

کلمات درخوات عمل:کلیک کنید دانلود کنید گوش بدهید تماشا کنید زمانی که شما از این کلمات استفاده می کنید توجه بیشتری را به خود جلب می کنید زیرا نشان دهنده ی این است که بازدید کنندگان می توانند کاری را انجام دهد . لازم نیست که این کلمات را جستجو کنند ولی با دیدن این کلمات با خود می گویند چه جالب چیزی در سایت هست که می توانم آن را دانلود کنم با این کلمات شما به راحتی می توانید بازدید سایت خود را افزایش دهید

6.بهترین اشاره به کلید واژه ها

این قسمت معمولا نادیده گرفته می شود ولی یک مفهوم مهم است. بعضی وقت ها شما صفحه ی خود را به یک گروه از کلید واژه ها بهینه می کنید ولی افراد بیشتری به سمت یک گروه کلید واژه ی دیگر میروند ولی چیزی که بسیار قدرت مند استاین است که مردم چیزی را جستجو می کنند و دقیقا همان کلمه را در صفحه نتایج ببینند این عمل به افزایش بازدید از سایت شما بسیار کمک می کند.

به عنوان مثال اگر به نتایج آنالیتیکی کلید واژه ی followerwonk در google search console نگاه کنید کلمات twitter search و search twitter bios و twittet analytic را می بینید این ها نشان دهنده ی این است که مردم قبل از کلیک بر روی followerwonk به دنبال چه چیزی می گشتند.

بنابر این از این اطلاعت استفاده میکنیم و یک تیتر می نویسیم  “Search Twitter Bios with Followerwonk, the Twitter Analytics Tool.” این یک تیتر بسیار عالی است به دلیل این که شما تمامی کلید واژه های اصلی را در آن می بینید و مردم با سرچ های کلید واژه های متفاوت این سرچ را می بینند و در نتیجه شما کلیک بیشتری را دریافت می کنید.

همان طور که قبلا گفتم بهتر است شما صفحه ی خود را فقط با کلید واژه های که سعی دارید افراد را از آن ها جذب کنید بهینه نکنید بلکه از کلید واژه هایی استفاده کنید افراد را از آن ها دریافت کرده اید زمانی که شما از این دو با هم استفاده کنید قدرت و بازدید سایت شما به شدت افزایش می یابد.

7. سوال

سوال یکی از بهترین ابزار ها برای تیتر است به عنوان مثال بهتر است کجا مهاجرت کنیم؟ کلید واژه ی اصلی شما شاید فقط مهاجرت باشد ولی این نوع سوال پرسیدن باعث ایجاد حس وسوسه در افراد است که افراد را وسوسه می کند که بر روی آن کلیک کنند.

بعضی وقت ها شما با پرسیدن یک سوال می توانید جهش بزرگی در افزایش بازدید داشته باشید بعضی ها می گویند که استفاده از سوالاتی که معمولا مردم می پرسند می تواند بسیار تاثیر گذار باشد بهترین قسمت برای پیدا گردن این سوالات قسمت “همچنین دیگران پرسیدند” است که درون سایت ها وجود دارد این جعبه ی سوالات بهترین و عالی ترین قسمت برای یافتن این سوالات است.

این بود تمامی 7 روش موثر.خوش حال می شویم اگر آموزه ها و تجربیات خودتون رو در زیر این پست کامنت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *