3 نکته مهم در تولید یک مقاله مناسب برای سایت رعایت کنید

تولید یک مقاله مناسب برای سایت

نوشتن یک مقاله مناسب برای سایت ، بسیار شبیه نوشتن یک مقاله عادی است. تمام بخش هایی که در یک مقاله عادی وجود دارد در مقاله های درون سایت نیز وجود دارد. تنها تفاوت در نوع نوشتار مقالات است. حال این یعنی چه؟؟ این تفاوت چیست؟ تفاوت در این است که متن مقالات درون سایت به جای اینکه از متن های کتابی بهره ببرند باید از متن های خیلی نزدیک به متن های محاوره ای بهرمند باشند. البته این به نوع مقاله ایی که برروی سایت میگذارید نیز مرتبط است. برای تولید یک مقاله مناسب برای سایت استاندارد هایی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

1- تایتل مقالات

اولین و مهم ترین بخش هر مقاله تایتل آن است. ویژگی هایی یک تایتل استاندارد باید داشته باشد به صورت است که کلمه کلیدی انتخاب شده برای مقاله باید در متن آن وجود داشته باشد. مورد بعدی که حتما باید رعایت شود تایتل نباید خیلی طولانی باشد و در آن نباید از کلمات ثقیل یا پیچیده استفاده شود.
بخش بعدی که باید در هر تایتل استاندارد رعایت شود جذابیت هر تایتل است. حال چگونه این جذابیت را به تایتل خود اضافه کنیم؟! یک تایتل جذاب دارای ویژگی های زیر است:

 1. تایتل های آن به صورت موردی باشد یعنی ” 7 راه بهینه سازی تیتر مطالب برای افزایش بازدید در موتور های جستجو. “
 2. استفاده از تاریخ یعنی ” بهترین های سال 98
 3. ایجاد تیتر های سوالی یعنی ” چگونه به رتبه های بالاتر در سئو برسیم؟!
 4. باقی مواردی که میتواند به بهبود تیتر های شما کمک کند را در اینجا بخوانید.

2- پاراگراف اول مقاله

به پاراگراف اولی که من نوشتم دقت کنید. اولی چیزی که در نوشتن این پاراگراف به چشم می آید یک توضیح کوتاه در رابطه با این موضوع است که این مقاله برای چیست؟ چرا دست به تولید این مقاله زدیم؟
دومین نکته این است که شما باید در پاراگراف اول مقاله خود از کلمه کلیدی انتخاب شده استفاده کنید. کلمه کلیدی مقاله ایی که در حال مطالعه آن هستید ” تولید یک مقاله مناسب برای سایت ” است. همانطور که میبینید این کلمه در پاراگراف اول و تایتل ما طبق توضیحات قرار داده شده است.

به طور خلاصه میتوان گفت پاراگراف اول مقاله باید خلاصه یا یک مقدمه برای متن ما شد البته فراموش نکنید که حتما در آن از کلمه کلیدی انتخاب شده استفاده کنید. طول این بخش باید بین 2 الی 5 خط باشد.

مقاله مناسب برای سایت
پاراگراف اول باید شامل چه ویژگی هایی باشد؟

3- باقی پاراگراف های مقاله

همانطور که گفته شده بود متن مقالات باید یک متن ساده و خوانا باشد. یکی از مهم ترین بخش هایی که در نوشتن متن یک مقاله وجود دارد راضی نگهداشتن خوانندگان چه از نظر نوشتاری چه از نظر دیداری است. برای اینکه مقالات شما دارای این مشکل نباشد باید چندین مورد ساده را رعایت کنید.

 1. استفاده از تصاویر در بین متن مقاله تعداد این تصاویر بستگی به متن شما و نوع نوشتار شما مقاله ایی که در حال تولید آن هستید بستگی دارد
 2. پاراگراف ها مشخص و نامرتب نباشد
 3. جملات در صورت امکان کوتاه باشد
 4. از بخش هایی که مورد های طولانی دارد اجتناب کنید
 5. تیتر های هر بخش باید مشخص باشد

میزان خوانایی مقاله به چه معناست؟

میزان خوانایی مقاله به موارد زیادی بستگی دارد، اما قبل از این موارد باید بدانید که یک مقاله خوانا به چه معناست و چرا باید مقالات خوانا تولید کنیم؟

مقالات خوانا مانع گیج شدن کاربران در صفحه میشود و بعد از آن مانع بسته شدن صفحه ما میشود که نمره منفی برای سایت ما به همراه دارد.

حال یک مقاله خوانا به چه مقاله ایی میگویند؟ به طور خلاصه به متنی که از نظر استاندارد های انشایی در آن رعایت شده باشد میزان خوانایی مناسبی دارد، البته این مطلب برای مقالاتی که باید درون استی قرار گیرند اندکی متفاوت است، تفاوتی که از آن صحبت میشود به محل خواندن این مطلب باز میگردد (کتاب – دستگاه الکترونیکی). تعریف کتاب بازمیگردد به اینکه مطالب با توضیح کامل و دقیق در آن گنجانده شود اما در سایت ما باید مطالب خود را پاراگراف ها و جملات کوتاه پخش کنیم زیرا کاربری که سایت یا صفحه ای از سایت را باز میکند نیاز دارد که در سریع ترین زمان ممکن به جواب سوال خود برسد.

مقاله مناسب برای سایت
میزان خوانایی متن چیست؟

مواردی که باید در میزان خوانایی متن خود رعایت کنید به شرح زیر است:

 1. از پاراگراف های طولانی خوداری کنید، حداکثر طول هر پاراگراف از متن باید بین 3 تا 5 خط باشد.
 2. از تایتل های میان متن استفاده کنید. تعداد استفاده این تایتل ها بستگی به طول کلی متن شما دارد.
 3. جملاتی که در هر پاراگراف از متن شما هست را کوتاه کنید.
 4. استفاده درست تصاویر در متن.

کلام آخر…

در این مقاله ما در رابطه با بخش های فنی و کد نویسی آن صحبتی نکردیم و فقط در رابطه با اینکه این یک مقاله را چگونه بنویسیم صحبت کردیم. برای بخش های فنی تر میتوانید در این بخش گام به گام سئو با هایکدز همراه باشید.

نحوه ی نوشتن یک مقاله مناسب برای سایت به اندکی دقت نیاز دارد که این فقط و فقط با تمرین و تکرار امکان پذیر است. پیشنهاد من به شما این است که مقالاتی را تولید کنید و از افرادی که در زمینه سئو و مقاله نویسی برای سایت خبره هستند بخواهید که به شما مشاوره بدهند و ایرادات موجود را به شما بگویند.
در صورتی که سوالی در رابطه با این مطلب داشتید بنده در بخش کامنت ها در خدمات شما هستم.

با سپاس از وقتی که در اختیار ما قرار دادید
سید علی خانیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *