8 راه کار ساده برای ساخت ویدئو و کلیپ های حرفه ای برای افراد تازه کار

معمولا افراد بیشتر وقت خود را در اینترنت صرف دیدن ویدئو ها می کنند تا این که مقاله بخوانند یا این که عکس ببینند. در حقیقت دیدن ویدئو ها 73 درصد از ترافیک جهانی در سال 2016 را شامل می شد.این به معنای این است که وقتی کسی در اینترنت است به احتمال خیلی زیاد در حال دیدن ویدئو است.

ویدئو یکی از بهترین را ها برای ارتباط با مخاطب است به دلیل:1.خیلی آسا تر است که یک ویدئو در باره ی تکنیک های فوتوشاپ ببینیم تا این که یک مقاله ی کامل در مورد آن بخوانیم. 2.قوی ترین راه و روان ترین را برای اطلاع رسانی یک پیام و مشارکت مخاطب استفاده از ویدئو است(بعد از ویدئو ارتباط زنده است).

با همه ی این ها رقابت کم تری میان افراد در پخش یک ویدئو نسبت به عکس و متن وجود دارد. به این دلیل که معمولا ساخت ویدئو به افراد خاص محدود می شود با این که این کار اصلا ترسناک نیست.

در این پست ما 8 راهنمایی را به شما می دهیم تا شما شروع کنید به این که ویدئو های خودتان را بسازید. در پایان این آموزش شما می توانید ویدئو را به محتوای شرکت خود اضافه کنید یا این که می توانید درامدی اضافه با ساخت و انتشار ویدئو داشته باشید.

شما می توانید با یک نگاه به عکس زیر یک خلاصه جامع و کامل از کل مقاله داشته باشید

8 راه برای ساخت ویدیو برای افراد تازه کار

1. نقشه ای برای محتوایی که میخواهید ارائه کنید داشته باشید

باور کنید یا نه محتوای ویدئوی شما خیلی مهم تر از کیفیت آن است

ما نمیگوییم کیفیت مهم نیست – مهم است ولی شما باید یک وقت انرژی اضافه برای محتوا بگذارید بنابر این شما باشد یک نقشه برای محتوای خود داشته باشید.

برای ساخت نقشه ی محتوا برای ویدئوی خود باید سه صل زیر را در نظر بگیریم

1.اهداف خود را شرح دهید

با این ویدئو دقیقا میخواهید چه کاری انجام دهید؟مردم را بخندانید؟میخواهید قانعشان کنید تا به وبسایتتان سر بزنند؟محصولاتتان را میخواید معرفی کنید؟چیز جدیدی آموزش دهید؟هدفتان را مشخص کنید قبل از این که حرکتی کنید.

2.مخاطبان خودتان را شناسایی کنید

احتمالا شما نمیتوانید که تمامی افراد را مورد هدف قرار بدهید به عبارت دیگر بگویم :شما دقیقا با چه کسی حرف می زنید ؟ اگر دید واضحی از بینندگان خود نداشته باشید نتیجه این است که پیام شما در ویدئو نا مفهوم و بسیار رقیق می شود.بینندگان شما می خواهند یک چیز خاص از شما ببینند که همانند امضای شما تک و بی همتاست چیزی که ثابت کند شما این ویدئو را ساختید.همچنین تعیین کنید ویدئو هایتان را در کجا به اشتراک می گذارید و این بستگی دارد بینندگان اصلی شما در چه شبکه اجتماعی بیشتر آنلاین می شوند. به این فکر کنید چه کسانی میخواهند این ویدئو را ببینند سپس به این فکر کنید معمولا این افراد در اینترنت کجا ها هستند.

3.از قدرت احساسات استفاده کنید

احساسات در ویدئو بازدید کنندگان را به سمت درخواست های شما فالو کردن شما یا اشتراک گذاری ویدئوی شما یا خرید محصول شما سوق می دهد .این عمل بار ها و بار ها ثابت شده است که احساسات باعث می شود عکس العمل بیننده ها به سمت مثبت سوق یابد.

2. پشت صحنه ی مناسب انتخاب کنید

پس زمینه ی شما هرگز نباید یک چیز به فکر و بی معنا باشد.در واقع باید به شما کمک کند داستان خود را بگویید پیام خود را برسانید و به نام برند شما کمک کند.همچنین پشت پس زمینه به کیفیت ویدئوی شما کمک می کند.

پس زمینه ای که انتخاب می کنید بستگی به ویدئویی است که در حال تولید آن هستید و بینندگان و هدف شما دارد. و به دو صورت است:

پس زمینه ی واقعی

این پس زمینه شامل یک صحنه ی واقعی است خانه ی شما دفتر شما یا حتی یک صحنه ی بیرون از خانه ی شما. برای بعضی ها استفاده از این پس زمینه اسان تر است زیرا با چیز هایی که اطراف خود دارند آن را می سازند.فقط باید حواستان باشد چیزی بی مورد و نامناسب و نامربوط به ویدئو و برند شما در آن وجود نداشته باشد.

پس زمینه ی ساختگی

این پس زمینه شامل یک صفحه ی سبز پرده ها یا کاغذ است. پس زمینه ی ساختگی یکی از بهترین راه ها برای ثبات است. صفحه ی سبز به شما کمک می کند تا پس زمینه ی مورد نظرتان را با هر چیزی که در واقعیت است جا به جا کنید.اگرچه کار با صفحه سبر سخت است و به افرادی که تازه شروع کرده اند توصیه نمی شود.

هر کدام از این دو نوع پس زمینه را انتخاب کنید باید مطمعن شوید که حتما با موضوع فیلم شما همخوانی داشته باشد.شما میخواهید مطمعن شوید که رنگ های جلوی دوربین همخوانی دارند:نه چیزی را انتخاب کنید که ترسناک و زشت باشد که بیننده را باخود درگیر کند و نه چیزی را انتخاب کنید که ساده و یکنواخت و بی روح باشد که بینندگان به خواب فرو روند.

3. در حال حاظر شما لازم نیست یک دوربین گران قیمت بخرید

ساخت ویدیو برای افراد تازه کار

استرس نداشته باشید که از چه دوربینی در ائلین پخش خود استفاده می کنید

در حال حاظر شما میخواهید پول زیادی را صرف خرید یک دوربین با کیفیت کنید ولی در واقع اصلا نیازی به این دوربین در زمانی که شما تازه کار هستید وجود ندارد. چون هنوز معلوم نیست شما این راه را ادامه می دهید یا خیر.یک دوربین ساده و تمیز با کیفیتی مناسب برای این روز های شما مناسب است.شما احتمالا کسی را می شناسید که دوربین دارد و آن دوربین در گوشه خانه اش بلا استفاده افتاده است می توانید از او دوربین را قرض بگیرید(راهنمایی:به مخطبای گوشیت نگاه کن).

4. از میکروفون دوربین استفاده نکنید!

صدای ویدئوی شما می تواند مخاطب را به وجد بیاورد یا این که او را کلا منصرف کند.چند راه کار ساده وجود دارد که به شما کمک می کند کیفیت صوت ویدئوی خود را حفظ کنید.

یکی از راه ها این است که از چیزی که مورد نظرتان است صدا ضبط کنید با میکروفون خود دوربین.را دیگر این است که از یک میکروفون جداگانه برای این کار استفاده کنید این را ساده ترین و بهترین را است.اگر چه عیبی ندارد اگر شما از میکروفون دوربین استفاده می کنید ولی بعدا باید یک میکروفون بخرید.

شما چه از یک بوم استفاده کنید یا از یک میکروفون روی بدن موضوع فیلم برداریتان باید به این دقت کنید که میکروفون در جای درستی قرار گرفته باشد. مثلا اگر به لباس برخورد می کند باید جا به جایش کنید و در جایی بگذارید که تمامی صدا ها را به خوبی دریافت کند(صدای شخص)ولی صدا هایی مانند نفس عمیق یا صدای زیور آلات را ضبط نکند.اگر شما از بوم استفاده می کنید مطمعن شوید به اندازه کافی به شخص نزدیک باشد و همین طور درون کادر نباشد.

قبل از شروع فیلمبرداری حتما چند تست بگیرید که تمام نکات بالا رعایت شده است این تنها راه برای افرادی است که تجربه ی کافی در این زمینه ندارند.

5. از نور طبیعی استفاده کنید

ساخت ویدیو برای افراد تازه کار

نور پردازی برای یک ویدئو به صورت حرفه ای احتیاج به تجهیزات بسار حرفه ای دارد و مطمعنم شما در حال حاظر این تجهیزات را ندارید.

خبر خوبی برای شما دارم نور طبیعی یکی از بهترین راه ها برای نور پردازی است و به بهترین نحو در عکس برداری و فیلم برداری کار می کند و تضمین عالی است که نور کافی به ویدئوی شما می رسد.

بهترین زمان در بیرون خانه روز های ابری است یا در زمان های طلایی(یک ساعت قبل غروب و بعد از طلوع خورشید)است. در این سه حالت نور طبیعی بسیار آرام و مناسب است به صورتی که نه جهره تاریک می شود نه اشعه افتاب صورت را اذیت می کند.

زمانی که بارانی است چه؟یا شما میخواهید درون خانه فیلم برداری کنید؟هنوز هم نور طبیعی بهترین راه است.اتاقی را انتخاب کنید که نور کافی از یک پنجره بزرگ یا چند پنجره دریافت کند.شما می توانید نور بیشتری اضافه کنید مانند چراغ رو میزی سقفی یا… درصورتی که نیاز به نور بیشتر دارید.یک تست بگیرید و ببینید که سوژه ی شما در جلوی دوربین به چه شکلی است.در همه ی فیلم ها به این دقت کنید سوژه رو به پنجره یا بسیار نزدیک به آن نباشد.به این دلیل که احتمالا تمام فیلم شما را نور خواهد گرفت.

6. در بخش های کوچک فیلم بگیرید

شما باید زمان و انرژی خود را برای هم برای فیلم برداری هم برای ادیت کردن نگه دارید.

بسیار آسان تر است که فیلم های کوتاه بگیرید چون زمانی که شما یا سوژه شما چیز های کم تری برای به یاد ماندن داشته باشد فرصت بیشتری برای تکرار فیلم برداری برای حذف چیر هایی که دوست ندارید دارید.تمرکز بر تقسیم بندی کوتاه شما را مجبور می کند پیام خودتان را به وضوح در ویدئو بیان کنید.به دلیل تکرار شما انعطاف پذیری بالای برای ادیت کردن و تولید محصول نهایی دارید اگر چه شما دوست ندارید ویدئوی شما به طرز نامناسبی خرد شده باشد.

کوتاه فیلم برداری کردن و تولید بخش های متمایز به شما کلیپ هایی می دهد که می توانید به آسانی از آن ها استفاده کنید زیرا صدا گذاری و ادیت ان ها آسان تر است و پیام شما را جذاب تر می کند.

7. ترکیب بندی مناسب ایجاد کنید

ساخت ویدیو برای افراد تازه کار

شما احتمالا در مورد ترکیب بندی در عکاسی چیز های زیادی شنیده اید به همان میزان ترکیب بندی در ویدئو اهمیت دارد.ترکیب بندی در واقع چگونگی قاب و چگونگی قرار گیری سوژه در فریم است.بهترین را تقسیم قاب به صورت سه در سه می باشد تقاطع هایی که در این تقسیم بندی ایجاد می شون مناسب ترین جا ها برای قرار گیری سوژه است.

شما باید سوژه ی خود را در یکی از این تقاطع ها قرار دهید و دید شما باید تا خط بالایی فریم باشد. قرار دادن سوژه در مرکز فریم یکی از نامناسب ترین کار هاست و مناسب افراد مبتدی است. زیرا فضای خالی بسیاری در سه مربع بالایی فریم ایجاد می شود اگر سوژه شما عمودی است آن را در وسط قاب قرار دهید و مطمعن شوید توجه به خط بالایی قاب معطوف می شود.

به صورت خلاصه فضای خالی زیادی بالای سوژه نگذارید و به صورتی نباشد که قسمتی از سر بیرون از قاب باشد.در مواقع بسیار دراماتیک که از نزدیک چهره فیلم برداری می شود و شما باید یک چیزی را از قاب به بیرون بیندازید بگذارید از بالای سر سوژه باشد نه از کناره های آن.

8. ویدئوی خود را دجهان به اشتراک بگذارید

مهم نیست که ویدئوی شما آموزشی علمی فروش یا هنری باشد آن را از جهان مخفی نکنید.

وابسته به این که هدف شما چه چیزی است و مخاطبین شما چه کسانی هستند شما می توانید ویدئوی خود را در سیات های زیادی به اشتراک بگذارید.

اگر ویدئوی شما بازار یابی است شما می توانید آن را در فیسبوک توییتر اینستاگرام یوتوب و هر سایتی که محتوای تبلیغاتی داشته باشد و در آمد آن از تبلیغات باشد بگذارید.ویدئوی شما چیز بزرگی در اینترنت نیست ولی قطعا نظرات پیشنهادات و توجه های بسیاری از افراد و مشتری های زیادی را برای شما فراهم می کند.

اگر شما می خواهید ویدئوی خود را به فروش برسانید شما می توانید یک وبسایت ویدئوی شخصی بسازید که در مقابل پرداخت پول به شما ویدئو برای آن ها به نمایش گذاتشته می شود همانند نت فلیکس.این روش یکی از عالی ترین روش ها برای درآمد ثانویه است به صورتی که شما با یک بار آپلود ویدئو تعداد زیادی پرداخت کننده دریافت می کنید .

فرصت ها برای درآمد مستقیم و غیر مستقیم از طریق ویدئو نامحدود است و در حال حاظر این کار زیاد سخت نیست.ولی این تماما به شما بستگی دارد که دوربین را روشن کنید و فیلم بگیرید.

اگر پیشنهادی یا انتقادی نسبت به این مقاله دارید یا نکته ای می دانید که می توان به ان اضافه کرد باعث خوشحالی است آن را کامنت کنید تا مقاله را کامل تر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *