دیجیتال مارکتینگ

به این ایمان بیارید که اینترنت یک زندگی جدید است؟!

با دسترسی به اینترنت امروز، آیا به من ایمان می آورید اگر به شما بگویم که هر روز به تعداد افرادی که از اینترنت استفاده می کنند هنوز اضافه می شود؟
برای آن دلیل داریم!
شما کجای این زندگی اینترنتی هستید و کسب و کار شما چه نقشی در آن دارد؟
رشد تکنولوژی همه ی ما را با خود به جلو پیش میبرد. بعضی از ما در این محیط پویا خودمان را با شرایط هماهنگ می کنیم و به بقا ادامه می دهیم. اما بعضی دیگر نمی توانند خود را با شرایط جدید وفق دهند. و سرانجام این دسته از افراد چیزی نیست جز نابودی.

همه می توانند به روز باشند فقط باید راه آن را یاد بگیرند
اگر شما نمی دانید چطور کسب و کار خود را دیجیتال کنید، باید دانش خود را افزایش دهید!

دلیل حرف ما چیه؟!!

در حقیقت، این نتایج تحقیقات مرکز تحقیقات پیو Pew است که ثابت کرده استفاده ((ثابت)) از اینترنت در سه سال 2017 ، 2018 و 2019 در بین بزرگسالان 5 درصد افزایش یافته است.
این یعنی نحوه زندگی مردم و همچنین خرید محصولات و خدمات در کنار افزایش استفاده از اینترنت تغییر کرده است.

به این معنی که بازاریابی آفلاین مثل گذشته موثر نیست.

به این بخش دقت کنید

بازاریابی همیشه در ارتباط با مخاطب شما در مکان مناسب و در زمان مناسب بوده است. امروز ، این بدان معناست که باید در جایی که وقت خود را سپری می کنند ، با آنها ملاقات کنید: در اینترنت.

در واحد دیجیتال مارکتینگ هایکدز، ما در مورد بازاریابی به عنوان روشی واقعاً مؤثر برای جذب ، تعامل و خوشحال کردن مشتریان بصورت آنلاین صحبت می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ و 2 سوال

  1. دیجیتال مارکتینگ چیست؟

  2. دیجیتال مارکتینگ چه کاری انجام می دهد؟

جامعیت پاسخ به این سوالات، دلایل رشد اقتصاد در دنیای مدرن و افزایش نرخ درآمد متناسب با وضعیت رشد تکنولوژی است. این همان چیزی است که به خاطر آن می خواهیم مفهوم دیجیتال مارکتینگ را یادبگیریم

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

ابزارها و محصولات دیجیتال امروزه  بخشی از زندگی ما انسان­ها را تشکیل داده است. به طوری که اگر یک روز بدون تلفن همراه هوشمند را سپری کنیم، در انتهای روز احساس می­کنیم چیزی در زندگی کم داریم و انگار یک جای کار ناقص است

حالا این موضوع از نگاه دیگر یعنی مشتریان بالقوه، همیشه پشت درب دفتر فروش ما ایستاده اند و فقط کافیست ما با استفاده از دیجیتال مارکتینگ خود را برای آنان تعریف کنیم. به طوری که مشتاقانه به توجه خودشون ادامه بدهند. ما آن ها را به بالفعل تبدیل خواهیم کرد

مثل تمام منابع دیگر میتوان گفت دیجیتال مارکتینگ یعنی اعمال بازاریابی با استفاده از ابزار آلات دیجیتال مثل تلفن هوشمند، رایانه و امثالهم

اما این تعریف دردی از ما دوا نمی­کند. پس اینطوری آن را تعریف می­کنیم:

دیجیتال مارکتینگ یعنی یافتن نیاز مشتری از طریق وب و پیدا کردن خواسته آن­ها و در پی آن، ارائه پاسخ مناسب برای آن نیاز است (مقاله تفاوت نیاز خواسته تقاضا را مطالعه کنید) .  دیجیتال مارکتینگ در اینجا به پایان نمی­رسد. در ادامه باید خود را به عنوان یک پاسخ دهنده به این نیاز معرفی کنیم و محصولات خود را که اعم از کالا و خدمات و … است را بر بستر اینترنت معرفی کنیم (مقاله تعریف محصول را مطالعه کنید).

حال که با مفهوم کاربردی دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم، به سراغ شیوه انجام آن می­ رویم.    

استراتژی مارکتینگ

در ابتدای کار دیجیتال مارکتینگ، باید بازار مورد نظر خود را شناسایی و بر پایه آن برنامه ریزی کنیم. یکی از ابزارهای مدیریت بازاریابی بر بستر دیجیتال، برنامه ریزی و اجرای به موقع آن است. چرا که محیط همواره پویا است.”روزنامه امروز، زباله فرداست”

اگر بازار هدف ما داخلی باشد، با توجه به شناخت فرهنگ و زبان رسمی، می­توانیم محتوای خود را ایجاد و خود را به مشتریان به عنوان ارائه کننده پاسخ نیاز X معرفی کنیم.(مقاله انتخاب انتخاب بازار هدف را مطالعه کنید) اگر بازار ما بین المللی باشد، پس از شناخت و آشنایی با زبان، فرهنگ و اصطلاحات لازمه، باید با دقت بسیار زیادی به ارائه خدمت بپردازیم.”دیجیتال مارکتینگ، جاده­ی ابریشمی است که به سراسر جهان راه دارد”

برای دیجیتال مارکتینگ،  باید استراتژی سازمانی خود را تعیین کنیم. ابتدا باید بدانیم که سازمان ما در چه مرحله ای از چرخه تولیدات و یا بقاء سازمانی در محیط پویای امروزی اعم از مرحله تدافعی، توسعه ای و… است. این امر مستلزم طراحی و پیگیری سازمان از طریق ماتریس SWOT می­باشد.( مقاله تعریف SWOT را مطالعه کنید )

4- وقت اجرا رسیده

همه چیز رو داریم و الان وقت عمل رسیده. باید ابزار مناسب رو انتخاب کنیم و کنار استراتژیمون قرار بدیم. باید ببینیم که مخاطب ما در چه بخشی است، چند ساله ست، چه جنسیتی داره، کجا ساکن هستش و مشغول به چه کاریه و…

خلاصه سرتون رو درد نیارم در یک کلام باید جامعه هدف خودتون رو شناسایی کنید تا بدونید اگه بهشون ایمیل بزنی جوابت رو میدن یا سئو حرفه ای بسازی

پس تا اینجای کار باید ابزارهای دیجیتال مارکتینگ رو به کار بگیری و این که یه آدم حرفه ای بتونه برات بازارت رو شناسایی و تحلیل کنه

ما اینجاییم تا در کنار شما یک بازار حرفه ای رو تحلیل کنیم و ابزاری پربازده به کار بگیریم

طریقه کار با ما به چه صورت است؟!

برای انجام همکاری شما با ما میتوانید با استفاده از فرم زیر یا ثبت نام در پنل تیکتینگ هایکدز و ثبت درخواست همکاری و یا ساده ترین راه تماس با شماره 09197541829 درخواست خود را به ما اطلاع دهید البته با استفاده از چت آنلاین گوشه صفحه خود هم این امکان وجود دارد.

درخواست همکاری

فرم ایجاد همکاری

فرم ایجاد همکاری
گروه نرم افزاری هایکدز

گروه نرم افزاری هایکدز

ارائه دهنده انواع خدمات در حوزه مارکتینگ و برنامه نویسی های موبایل و وب.

تماس با ما

شماره های تماس:
9197541829 98+
9128000984 98+
info@hicodes.org
support@hicodes.org

درباره ما

گروه نرم افزاری هایکدز از سال 96 کار خود را در زمینه تولید اپلیکیشن های موبایل و طراحی وبسایت شروع کرد و در حال حاضر در کنار ارائه خدمات فوق به تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ نیز رو آورده است. هدف اصلی این گروه ساخت و توسعه استارتاپ های مختلف و پشتیبانی از آنها میباشد.